Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Sivas’ta Zehirlenme Şüphesi
Sivas'ta 488 kişi zehirlenme şüphesi ile hastaneye akın etti.
VEREN: “ŞUANDA ÜNİVERSİTELERDE
Beyaz TV'de dün Özel olarak yayınlanan “15 Temmuz Destanı” adlı programa konuk o
Sivas'ta 15 Temmuz Demokrasi v
Sivas'ta "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" kapsamında yapılan anma prog
Şehitlerimiz Sivas'ta Dualarla
Vali Davut Gül, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinli
BU GÖRÜNTÜ SİVAS’A, ÜNİVERSİTE
Akademik, idari ve işçi yaklaşık 5 bin çalışanı olan Sivas Cumhuriyet Üniversite
ÜNİVERSİTE SKANDALLARI DUR DURAK BİLMİYOR!... İŞTE BİR TANE DAHA!

ÜNİVERSİTE SKANDALLARI DUR DURAK BİLMİYOR!... İŞTE BİR TANE DAHA!

  Bu haber 13 Temmuz 2017, Persembe 01:25:53 eklenmistir.
ÜNİVERSİTE SKANDALLARI DUR DURAK BİLMİYOR!... İŞTE BİR TANE DAHA! Her geçen gün yeni bir skandal haberle kamuoyunun gündemine gelen Rektör Alim Yıldız yönetimindeki Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CU) bir yenisini daha ekledi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Geçtiğimiz günlerde duyanlara “bu kadarı da olmaz!” dedirtecek cinsten skandal haberler basına yansırken, kamuoyunda büyük şaşkınlık yaratmıştı.

Neydi bu skandal olaylar?? Hatırlayalım. Rektör Alim Yıldız yeğeni olduğu dillendirilen Mehmet Sakar'ı Cumhuriyet Üniversitesi Vakfının başına Genel Koordinatör olarak getirmesi ve diğer yeğeni olduğu öne sürülen Zafer Yıldız'ı Sosyal Bilimler Enstitüsüne sekreter olarak ataması ve lojman tahsis etmesi, Başörtülü öğrencisine içki aldıran öğretim üyesine idari görev verilmesi ve tıp fakültesi mezuniyet töreninde öğrencilerin üniversite yönetimine karşı yapılan protesto idi. 

Ayrıca geçtiğimiz günlerde bazı basın yayın organları tarafından Rektör Alim Yıldız, birkaç öğretim üyesi ve bir iş adamının üzerinde bulunan Vakıf şirket hisselerini yeğeni olduğu iddia edilen Mehmet Sakar'a devir edilmesini istediği, ettirdiği kamuoyu ile paylaşıldı.

Artık "Bu kadar da olmaz"ın çook ötesine geçtik. Az sonra (!) anlatacaklarımızı "skandal ötesi" ile nitelendirmek kifayetsiz kalır.

Cumhuriyet Üniversitesi Vakfının kurulduğu günden bugüne, tamamen gönüllülük asasına ve hizmet anlayışı ile bir öğretim üyesi tarafından yürütülen Vakıf Genel Sekreterliği görevine maaş bağlandığı ortaya çıktı.

Vakıf Genel Sekreteri görevini yürüten Doç.Dr. Ahmet Alim’e Rektör Alim Yıldız’ın önerisi ile Vakıf genel kurul kararı ile 3600 TL maaş bağlandı.

Üniversite çevreleri tarafından Vakıf Genel Sekreterine hangi gerekçe ve mantık ile maaş bağlanmasına bir anlam veremiyor.

Akademide yaşanan tüm bu ve benzer skandallara, olumsuzluklara, dayatmalara seyirci, sessiz, tepkisiz kalanların, tedbir geliştiremeyenlerin varlığı, başta Cumhurbaşkanlığı makamını ve siyasi iktidara büyük zararlar verdiği, yıprattığı konuşuluyor.

Vakıf şirket hisselerini üzerine alan ve üniversiteye işe başlamadan önce çaycılık yapan Mehmet Sakar’ın ise vakıftan 7000 TL maaş aldığı öne sürülüyor.

Her gün farklı bir olumsuzlukla, şaibeli olay ile gündeme gelen Cumhuriyet Üniversitesi Yönetimine kim veya kimlerin artık dur diyebileceği kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Devletimizin yetkili organları tarafından, FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1. yıldönümünde kamuoyunun ve Üniversite personelinin, Sivas halkının vicdanına su serpecek ve akıllardaki soru işaretlerini kaldıracak bir girişimde bulunması gerektiği ifade ediliyor.
ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!
metin
c.ü rektörü yeğenleri hakkında
ilahiyatçı rektörümüz uhdesideki atama yetkisine dayanarak ünvanını yükselttiği ve açıktan vakıf yönetimine aldığı yeğenleri için bugüne kadar ne yapmıştır? merakla bekliyoruz.ilahiyatçı rektöre yakıştı mı?milletin çoluğu çocuğu boşta gezerken ne ballı börek.


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.