ankara escort
Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
BBP: Kararımız HDP’nin kazanma
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ağrı, Batman, Bingöl,
Bahçeli’den Kocamaz yorumu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mersin’de başvurusu süresi dolduğu için başvur
C.Ü. ÖĞRENCİLERİ FIRAT YILMAZ
Cumhuriyet Üniversitesi'nde (C.Ü.) eğitim gören öğrenciler, Ege Üniversitesi'nde
Tanzimde büyük skandal! Bedava
CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, tanzim satışlar için bedava verilen 36 bin
TCDD Genel Müdürü görevden alı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nda görevden alma süreci devam ediyor. TCDD İşlet
BECERİKSİZLER VE BELEŞÇİLER Mİ?

BECERİKSİZLER VE BELEŞÇİLER Mİ?

  Bu haber 31 Temmuz 2018, SALI 23:23:21 eklenmiştir.
BECERİKSİZLER VE BELEŞÇİLER Mİ? 2 yıldır görev başında bulunan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Alim Yıldız ve yönetimi İlk icraatları kendi gibi düşünmeyen, peşinen düşmanlık geliştirdikleri, rektörlük seçim sürecinde kendilerine destek olmayan.......

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2 yıldır görev başında bulunan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Alim Yıldız ve yönetimi İlk icraatları kendi gibi düşünmeyen, peşinen düşmanlık geliştirdikleri, rektörlük seçim sürecinde kendilerine destek olmayan kadroları görevden alıp, ilgisiz yerlerde görevlendirmek, rektörlükte bir büroda oturtturmak, sürgünlere tabi tutmak, bazılarını ise baskı ve tehdit ile emekli olmalarını sağlamak olmuşmudur? Boşalan kadrolara yandaş atamalar yapmak, boşalmasını sağlayamadıklarına vekâleten görevlendirmeler yapmak olmuşmudur? Üniversite yönetimi, liyakati rafa kaldırılmış, aman bizden olsun mantığı ile hareket etmişmidir? Bilen biliyor, gören görüyor, duyan duyuyor.

Bu süreçte Sağlık Kültür, Spor (SKS) ve yemekhaneden de sorumlu olan tecrübeli daire başkanını, sorumluları görevden almış, ilgisiz bir birime sürülmüş  Muhlis Öztürk’e vekaleten emanet etmiştir. Bu görevi vekaletten emanet etmesi ile çareyi bulamadığı çok uzun süredir görülen rektör Alim Yıldız’ın atadığı kişi birçok olumsuz, başarısız olayla anılmış türlü haberlere konu olan vekil daire başkanı sonunda dün görevden ayrılmak zorunda kaldı.

Sağlık sebeplerini bahane göstererek görevden ayrıldığını üniversite çevresinde dillendiren Muhlis Öztürk’ün geçtiğimiz aylarda Sivas’a gelen YÖK Denetleme Kurulu üyelerinin raporları sonucu görevden alındığı konuşuluyor.

Yaklaşık 4 ay önce yaptığımız haberde “Hizmet kalitesinde ve sıkıntıların çözümü noktasında bir ilerleme kayıt edemediği görülen SKS daire başkanı Muhlis Öztürk’ün görevden alınmasında fayda görülüyor” ifadelerine yer vermiştik.

Rektör Alim Yıldız’ın 2 yıldır görevlendirdiği, atadığı birçok yöneticinin, daire başkanının sıkıntıları çözmekte, çözüm geliştirmede yetersiz kaldığı biliniyor. Belediyecilik hizmetleri (yol, kapı, kaldırım, duvar, çeşme, park bahçe v.s.) dışında kendinden söz ettiremeyen Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bu yönetim ile çağın ve bilimsel gereksinimleri noktasında kabuğunu kırmayı, kuruma bir ivme kazandıramayacağı, beceriksizliklerle anılmaya devam edileceğini  2 yıllık sürenin Sivas için üniversite için boşa gittiği, heba edildiği öne sürülüyor.

Edinilen bilgiler göre, SKS’ye bağlı beslenme birimlerinde çalışan personelin dahi ücretsiz yiyip içmesi yasaklanırken, yönetimin adamıyız, kimse bize bir şey yapamaz referansını kullanarak personel yemekhanelerinde yedikleri öğlen yemeklerinin ücretlerini ödemeyen, kraldan çok kralcı geçinen bir tayfa olduğu öne sürülmektedir.

Personel yemekhanesi 2.katında bulunan personel yemekhanesinde işini yürütenler;

Personel Yemekhanesi eski sorumlusu ve yeni güvenlik amiri Mehmet Gül, rektörün protokol kalemi Çetin Gülmez, Rektörün şoförü, bazı memur ve onların üniversite personeli olmayan yakınları öğlen yemeklerinde üniversite yemekhanesini ücretsiz kullanmakta olduğu iddia edilirken,  sağlık kültür depo sorumlusu Kasım Koca, halen öğlen yemeklerini personel yemekhanesinde ücret ödemeden yemek yedikleri iddialar arasında. Personel yemekhanesinde çalışan bazı personel her gün evlerine yemek taşıdıkları ifade edilirken, tüm bunlar şuanda personel yemekhanesi sorumlusu olan Mehmet Han’ın bilgisi dahilinde olduğu edinilen bilgiler arasında.

Tüm bu iddiaların doğru olup olmadığı banka maaş veya kredi kartlarının son bir aylık slip dökümlerinin kendilerinden istenmesiyle kolaylıkla anlaşılacaktır. Bu kişiler her gün öğlen yemeklerini personel yemekhanesinde yedikleri halde banka slip dökümlerinde böyle bir harcama yaptıkları veya yapmadıkları mutlaka görülecektir.

Kamuoyu bu konunun araştırılmasını bekliyor.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
Nvbhn
Yeni başkan adayı
Sorumuz şu. Sadece birimi ilgilendiren kanunları soralım. Ve cevabımızı bekleyelim. Bakalım ne cevap alabilecegiz. Zor çok zor
..
..
Hadi biri daha gelmis Muammer Cırcır. Buna taze kan mi denir bilmiyorum. Önce kendimize faydamizin olması gerekir. Ne diyeyim.
Önemli değil
Liyakat
İdarecide Allah inancı yoksa uzak durun ve temkinli olun zarar gelebilir. İdarecide Allah inancı varmış gibi duruyorsa işte ondan korkun başınıza her an herşey gelebilir. Bu sitede ki isimler kurumlar hiçbiri önemli değil. Önemli olan insanın kendisi hangi işi yaparsa yapsın Allah'a hesap vereceğini unutmamalı. Canı yanan bir çalışan gelip Sorumlu idareciden(Rektör, Genel sekreter, Vali, Kaymakam.... farketmez) yardım istiyorsa ve bu gözardı ediliyor ve o çalışan siyasi, mezhep gibi nedenlerden baskı ve eziyet görüyorsa sorumlusu bunu hesabını bu dünyada görür inşallah. Eski rektmrlerden hangisini yolda görünce selam veriyorsunuz yada diğer idarecileri.....? "AYRIM YAPMAYIN KENDİNİ BİR ANDA KRAL SANAN MÜDÜRLERİNİZİ BİRAZ UYARIN VE KURUMSALLAŞMA ADINA NE GEREKİYORSA YAPIN. KİŞİLERİN ANLIK TEPKİLERİYLE İDARECİLİK YAPILMAZ" Gezi olaylarını çay odalarında destekleyenler, Cumhurbaşkanına arkadan gidici deyip gülenler bugün idareci olup o günlerde devletini milletini destekleyenleri eziyor ve buna siz idareciler göz yumuyorsunuz. UNUTMAYIN Kİ ALLAH İNANANLARLADIR VE ALLAH BİZE YETER. Sizlerde Fetöcülerle ve pkk destekçisi insanlarla okulu yönetmeye devam edin. İllaki bu millet bunları unutmayacaktır.
...
..
Olurda helallik istersen muhlis efendi haram olsun dibine kadar. Adam kayirmaktan baska bi hunerini gormedik.
Hasan
Hortumcularrrrrr

SKS’den yedik, içtik

Bazılarını yıktık geçtik

Ehil’leri tek tek biçtik

Ah ne güzel Üniversite


...
.....
Bir Muhlis bırakmis. Bir Mustafa bey almış.Da Mustafa denen arkadaş bu Üniversite ye ne yapmis. Sabah 8 akşam 5 yapmış.
Muhlis gitti
Adamlarıda gitmeli
Veli altunun sorumlusu oldugu yeni yemekhane eski sosyal tesisler ogrenci evinin giren malzemeleri yaptigi cirolar incelensin. Yazıktır günahtır bile bile zarar ettirildi bu birimler. Amma hesabını hiçkimse sormadı. Bu adama muhlis başkan krallık verdi müdür yunusta herşeyi bildiği halde kılını kıpırtatmadı.
Rektörmü üstün
Müdürmü üstün
Ben rektörümüzün, hakan hocanın parasız yemek yediğini görmedim, hatta sıra varsa sıraya girerler. Ama müdür Yunus özel odalara ayağına yemek getirtir. Bu nasıl iştir arkadaş? Sayın alim hocam sayın hakan hocam alt birimlerde sorumlular keyfine göre iş çeviriyorlar bilginiz olsun.
Muhlis efendi
Veli bey
Kadroya geçen işçilerle yapılan sözleşmede ek iş yasağı getirildi ama masallah sağlık kültürün işçilerinin hemen hepsi dışarda başka bi işte çalışıyor hala. Veli altunun oglu 5 gün dışarda 2 gün üniversitede çalışıyor ne güzel değilmi. Bunu başkanıda müdürüde bildikleri halde hiçbir şey yapmadılar. Veli altun muhlis öztürkün köylüsü olduğu için iki senedir kimse ona hesap sormadı. Yönettiği birimler hep zarar etti göz göre göre. İşe kafasına göre gelir kafasına göre gider. Kapatılan sosyal tesislerin malları yağmalandı kimse takip etmedi. Muhlis öztürk işleyişten zerre anlamıyordu ama adam kayırma kollama konusunda çok marifetliydi. Çok kişinin hakkını yedi. Hakkımız haram olsun kendisine.
FATİH
altınları bozduralım
Sorumlular derken VELİ ALTIN nerelerde saman altından su yürütüyor komşusu yakın arkadaşı istifa etti işe ne zaman gelip ne zaman gittiğini kimse bilmiyor onunda yemek dağıtmak konusunda iyi olduğunu söyleyebiliriz
TEMEL
yiyicilerr
Bu haberlerin eksiği bile var bu arkadaşlar yılların verdiği tecrübeyle bu dönemn rahatlığı ile kendilerini kral gibi görüp hiçbir uyarı ve ikazı önemsemiyorlar söylendiği zaman müdürün başkanın bilgisi olduğunu söylüyorlar personel yemekhanesinin sorumlu odasına özel yemekler kime gidiyor yunus müdür personele yemek yasak deyip kendisi neden sorumlu odalarında özel yemek hazırlatıyor memur bayanın eşi başka kurumdan gelip öğle yemegini sık sık eşinin yanında bedava yiyor depocu yine aynı bunların özellği nedir
Erol
Hortumcular, Löpçüler
Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin, Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.