Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Erdoğan'ın Hashtagi "TT" Oldu
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Twitter'dan "#WorldIsBiggerThan5"
Erdoğan’dan BM Genel Kurulu’nd
ABD'nin New York şehrinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş
41 FETÖ sanığından 11'ine ceza
FETÖ/PDY kapsamında yargılanan 41 sanıktan 11'ine 2 yıl 10 gün ile 11 yıl 10 ay
AK Parti ve MHP, Cumhur İttifa
AK Parti ve MHP, Cumhur İttifakı'nın devamı konusunda prensipte anlaşma sağladı.
3. Uluslararası Termal ve Sağl
Sıcak Çermik ve Soğuk Çermik Kaplıcalarının şifalı suları ile ‘doktor balıklar’
SİVASLI TEPKİLİ, “ELLER GİDER MERSİN'E, BİZİM REKTÖR TERSİNE”

SİVASLI TEPKİLİ, “ELLER GİDER MERSİN'E, BİZİM REKTÖR TERSİNE”

  Bu haber 09 Eylul 2018, Pazar 03:51:28 eklenmistir.
SİVASLI TEPKİLİ, “ELLER GİDER MERSİN'E, BİZİM REKTÖR TERSİNE” Son yıllarda üniversitelerin varlığı toplumsal gelişime verdiği katkı ile ölçülüyor. Bu konudaki en önemli endeksi her yıl TÜBİTAK açıklıyor.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TÜBİTAK tarafından hazırlanan Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi ile ülkemizin en girişimci ve yenilikçi 50 üniversitesi duyuruldu. Endeks, üniversiteleri girişimcilik ve yenilikçilik performanslarına göre sıralayarak, üniversiteler arası girişimcilik ve yenilikçilik odaklı rekabetin artmasına böylelikle girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkı sağlıyor. Endeks ile üniversiteler, bilimsel ve teknolojik araştırma yetkinliği, fikri mülkiyet havuzu, işbirliği ve etkileşim, girişimcilik ve yenilikçilik kültürü ile ekonomik katkı ve ticarileşme boyutları altında 23 göstergeye göre sıralanıyor. 

Ne yazık ki, TÜBİTAK tarafından her yıl yeniden oluşturulan Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin esamesi okunmuyor.

BİLİMSELLİKTE YÜKSELİŞ YERİNE HİÇ ORTADA OLMAMA!

Prof. Dr. Alim Yıldız 28.07.2016 tarihinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi rektörü olarak atandı. İki yılını doldurmuş olan Prof. Dr. Alim Yıldız döneminde üniversitemiz bir adım boyu ilerleyemedi.

Rektör Alim Yıldız döneminde Cumhuriyet Üniversitesi, TÜBİTAK Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksinde hiç yer alamadı. Bu dönemde yeni kurulan onlarca üniversite Cumhuriyet Üniversitesinin yer almadığı endekste Cumhuriyet Üniversitesinden ayrılarak kurulan Tokat GOP üniversitesi bile 46. sıraya yer aldığı görülmüştür.

SİVAS’IN KALKINMASINDA YERİNİ ALAMADI

Üniversiteler, illerin kalkınmasında önemli yer tutuyor. Bazı üniversiteler sadece öğrencilerin harcamaları ile şehirlere katkı sağlıyor. Bazı üniversiteler ise şehrin her açıdan kalkınmasına destek oluyor. TÜBİTAK da değerlendirmesinde; 1-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Yetkinliği, 2- Fikri Mülkiyet Havuzu, 3- İşbirliği ve Etkileşim, 4- Girişimcilik ve Yenilikçilik Kültürü,  5- Ekonomik Katkı ve Ticarileşme konularını ön planda tutuyor. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yıldız döneminde özellikle girişimcilik ve yenilikçilik kültürü ile ekonomik katkı ve ticarileşme konularda dereceye bile girememesi kamuoyunda büyük tepkilere neden oldu.

Türkiye’nin potansiyeli en büyük illeri arasında yer alan Sivas’ın kabuğunu kırma gayretinde Cumhuriyet Üniversitesinin ne yazık ki 2 yıldır bir katkısı olmadı. Sivaslılar şimdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hızına ayak uyduramayan, gözle görülür, elle tutulur icraat ve proje gerçekleştiremediği ve kuruma bir ivme kazandırmadığı, değişime ayak uydurmadığı görülen Cumhuriyet Üniversitesi Rektörünün ve yönetiminin değişimini bekliyor. Sanayinin, ticaretin, yenileşmenin, patentin, markanın gelişmesi için bu değişimin zorunluğu olduğunu aktaran Sivaslılar, “Biz Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız ve yönetimi ile Sivas’ta değişimi ve dönüşümü yakalayamayız. Yineleşim, yenileşim bu yönetim anlayışı ile mümkün değil. Sadece yerel ve ulusal basında eş, dost akraba kayırmacılığı, atanmaları, işe alımları, belediyecilik hizmetleri ve türlü olumsuzluklarla Cumhuriyet Üniversitesinin anıldığını görüyoruz. Net bir şekilde ifade etmek gerekirse, El Gider Mersine Bizim Rektör ve yönetimi gider tersine” dediler.

İŞTE O SIRALAMA:

https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/1095/2017_gyue_siralama.pdf

 

K.F.S.ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.