Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan sokağa ç
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gece yarısı yayımlanan son dakika genelgesiy
Hafta sonu 15 ilde sokağa çıkm
Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 15 ilde; 6 ve 7 Haziran ta
DSÖ, Koronavirüs salgınında ik
"Bu kutlama yapma zamanı değil hazırlık yapma zamanıdır. Sonbahara hazırlanmalıy
İran'da koronavirüs salgınında
İran, son 24 saatte tespit edilen yeni koronavirüs vaka sayısının 3 bin 574 oldu
ANADOLU'NUN EN BÜYÜK MİLLET BA
Sivas Millet Bahçesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde açılıyor. Doğaya ve çevreye
Sivas İmranlı Belediyesi Şirket kuruyor!

Sivas İmranlı Belediyesi Şirket kuruyor!

  Bu haber 08 Agustos 2019, Persembe 05:01:57 eklenmiştir.
Sivas İmranlı Belediyesi Şirket kuruyor! Sivas'ın İmranlı ilçesinde Belediye bünyesinde faaliyet gösterecek olan bir şirket kurulacak.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

1948'de ilçe olan Sivas'ın İmranlı ilçesi 2018 verilerine göre, 8.249 kişilik bir nüfusa sahip.

İmranlı ilçesinde Belediye bünyesinde faaliyet gösterecek olan bir şirket kurulacak.

CHP 71 yıl aradan sonra Sivas'ın İmranlı ilçesinde Murat Açıl ile girdiği seçimde 8 oy fark ile belediye başkanlığını kazandı.

İstanbul’da uzun yıllar plastik sektöründe sanayicilik, Sivas’ta dershanecilik ve Sivaslı İş İnsanları derneklerinde yöneticilik yapan Murat Açıl, 31 Mart seçimlerinde AKP adayı ile yarıştı ve seçimi 8 oy farkla kazanmıştı.

Seçim sonrası bazı basın yayın organlarına “Einstein gibi atomu parçalayıp ellerine verdik” ifadelerinde bulunan Sivas'ın İmranlı ilçesi Belediye Başkanı Murat Açıl şirket kurmak için hazırlık yapıyor.

Hangi nedenle kamuoyuna konuyla, süreç ile ilgili şimdiye kadar bir açıklama yapmayan Murat Açıl büyük tepki topluyor.

Belediye Başkanı Murat Açıl Sivas’ın İmranlı ilçesinin nüfusu 50 binden az olduğu için yasa gereği Limited Şirketi kurabilecek.

İçişleri Bakanlığı, 2018 başlarında Şirket kuracak Belediyeler için 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Yol Haritasını belirlemişti.

Bakan Süleyman Soylu imzasıyla o tarihte Valiliklere gönderilen 696 Sayılı KHK ve bu çerçevede yayınlanan uygulama usul ve esaslarına ilişkin Tebliğ’e atıf yapılan yazı göndermişti.

İl özel idareleri, belediyeler ve bunların üyesi olduğu mahalli idare birliklerinden, doğrudan doğruya veya dolaylı olarak şirketi olmayıp şirket kurmak zorunda olanların 4046 Sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun’a göre hareket etmeleri istendi.

İlgili Kanun’un 26. Maddesi’nde yer alan, “Belediyeler ve diğer mahalli idareler ile bunların kurdukları birlikler tarafından ticari amaçla faaliyette bulunmak üzere ticari kuruluşlar kurulması, mevcut veya kurulacak şirketlere sermaye katılımında bulunması, Bakanlar Kurulu’nun iznine tabidir.” hükmünü hatırlatan İçişleri Bakanlığı, 696 Sayılı KHK öngörülen amaçları gerçekleştirmek için münhasıran kurulacak şirketler için Bakanlar Kurulu izin süreci ve yerel yönetimlerin yapması gerekenleri sıralamıştı.

Nüfusu 50 Binden az olan Belediyeler Limited Şirket kurabilecek. İçişleri Bakanlığı yeni kurulacak şirketlerin türüne ilişkin olarak da bilgilendirmede bulundu. İl özel idareleri ve nüfusu 50.000’den fazla olan belediyeler ile belediye bağlı kuruluşları, Anonim veya Limited şirket kurma konusunda serbest bırakıldı. Nüfusu 50 binden az olan belediyeler ile 35 kişiden az personel istihdam edecek olan mahalli idare birlikleri ise Limited şirket kuracak.

Yeni Şirketlerin Kurulması İçin Gerekli Belgeler

– Şirketin Kurulmasına Dair Meclis Kararı,

– Kurulacak Şirkete Ait Gerekçe Raporu, – Kurulacak Şirketin Ana Sözleşmesi veya Taslağı, – Talepte Bulunan İdarenin Müracaat Tarihi İtibariyle Genel Mizanı

Sivas ve İstanbul gibi Sivaslıların yoğun yaşadığı illerde İmranlı ilçesinde Belediye bünyesinde bir şirketin kurulacağı memnuniyet ile karşılanıyor.

Kurulacak şirketin İlçeyi geliştireceği, büyük fayda sağlayacağı konuşulurken Belediye Başkanı Murat Açıl’ın kurulacak olan şirketin başına hangi isimleri ve nasıl eğitime, beceriye, tecrübeye sahip kişileri özellikle Genel Müdür (üst yönetici) olarak kimi atayacağı ise merak konusu olurken süreç ile ilgili acilen açıklama yapılması bekleniyor.

Yaklaşık 5 aydır görevde bulunan Murat Açıl'ın, Belediye'nin resmi web sitesi iletişim sekmesinde yer alan email adreslerine bile ulaşılamadığı anlaşılırken. yeni kurulacak olan şirket için bize şimdilik sadece yorum yapmadan başarı dilemek düşer!...ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.