Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan sokağa ç
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gece yarısı yayımlanan son dakika genelgesiy
Hafta sonu 15 ilde sokağa çıkm
Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 15 ilde; 6 ve 7 Haziran ta
DSÖ, Koronavirüs salgınında ik
"Bu kutlama yapma zamanı değil hazırlık yapma zamanıdır. Sonbahara hazırlanmalıy
İran'da koronavirüs salgınında
İran, son 24 saatte tespit edilen yeni koronavirüs vaka sayısının 3 bin 574 oldu
ANADOLU'NUN EN BÜYÜK MİLLET BA
Sivas Millet Bahçesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde açılıyor. Doğaya ve çevreye
Özdağ: Suriyeli sığınmacılar konusunda Türk milletine büyük bir yalan söyleniyor

Özdağ: Suriyeli sığınmacılar konusunda Türk milletine büyük bir yalan söyleniyor

  Bu haber 06 KASIM 2019, Carsamba 15:40:52 eklenmiştir.
Özdağ: Suriyeli sığınmacılar konusunda Türk milletine büyük bir yalan söyleniyor Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Özdağ, “KHK faciadır” diyen Bülent Arınç'ın görevden alınması gerektiğini ifade etti

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Meclis'te yaptığı basın toplantısında Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Uyum Strateji Belgesi ve Ulusal Eylem Planı belgesini eleştirdi. "Göçmen diye bir kavram yoktur. Bunlar Türkiye’de geçici sığınmacı statüsündeler. Eğer bu statüdekilere yeni bir kavram üretip göçmen diyorsanız, aslında Suriyelilerin Türkiye’de kalacağını açıklıyorsunuz demektir" diyen Özdağ, "Bu Türk milletine Suriyeli sığınmacılar konusunda ne kadar büyük bir yalan söylendiğinin açık devlet belgesidir" dedi.

Özdağ, Suriyeli sığınmacılara ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün stratejik palanlamasına ilişkin değerlendirmeleri şöyle:

"Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Uyum Strateji Belgesi ve Ulusal Eylem Planı belgesi stratejik amaç 'göçmenlere ilişkin toplumsal algının yönetilmesi.' Hedefler, 'göçmenlere yönelik toplumsal kabul düzeyinin güçlendirilmesi, göçmenlere yönelik olarak toplumsal kabulü artırmak için gerekli tedbirlerin alınması.’ Değerli basın mensupları, göçmen diye bir kavram yoktur. Bunlar Türkiye’de geçici sığınmacı statüsündeler. Eğer bu statüdekilere yeni bir kavram üretip göçmen diyorsanız, aslında Suriyelilerin Türkiye’de kalacağını açıklıyorsunuz demektir. Yapmış olduğunuz bütün planlamalar Suriyelilerin Türkiye’de kalması üzerine yapılmış planlamalar demektir.

Amaç Suriyelilerin geri dönmesi değil, Suriyelilerin Türkiye’de kalması için hangi devlet kuruluşunun hangi görevi yerine getirmesiyle ilgili görev dağılımı. Bu Türk milletine Suriyeli sığınmacılar konusunda ne kadar büyük bir yalan söylendiğinin açık devlet belgesidir. Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık vererek Türkiye’de tutacakları anlaşılıyor.

Biz İyi Parti olarak Türk milletine söz veriyoruz, iktidara geldiğimiz andan itibaren Suriyeli sığınmacıların vatanlarına dönüş süreci başlayacak. Bu gönüllü bir dönüş olmayacak. Gönüllü dönenler döner, gönülsüzler de gönülsüz dönerler. Burada uygulayacağımız yasa ve yönetmelik AK Parti döneminde çıkmış olan yasadır. AK Parti kendi çıkardığı yasağı açıkça ihlal ederek Suriyelilere vatandaşlık verme ve göçmen statüsüne dönüştürme çalışmaları yürütülürken çıkarmış olduğu yasa ve yönetmelikte açıkça savaş bitince sığınmacıların yurtlarına geri döneceğini kaydediyor. Gönüllü değil, zorunlu. Bunu İyi Parti hayata geçirecektir."

"Bülent Arınç istifa etmemeli, görevden alınmalı"

Bülent Arınç’ın “KHK faciadır” sözlerine daha önce de sosyal medya hesabından tepki gösteren İyi Partili Özdağ, "Bülent Arınç istifa etmemeli, görevden alınmalı ve atılmalı. AK Parti'den de çıkarılmalı. Hem FETÖ ile mücadele ettiğimizi söyleyeceksiniz hem de FETÖ güzellemesi yapan Arınç'ı içinizde tutacaksınız. Buna birçok samimi Ak Partili siyasetçinin isyan ettiğini biliyorum. Çünkü ben bunu sosyal medyada dile getirince beni arayarak teşekkür ettiler" diye konuştu.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.