Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Betboo
Euro 9 lirayı aştı, dolar zirv
Küresel piyasalara yönelik iyimser hava dağılırken euro/TL 9 lirayı aşarak, dola
İstanbul’da ‘Asya Kaplanı' pan
Sıtma, Dang Humması, Batı Nil Virüsü gibi pek çok hastalığı taşıdığı bilinen siv
Eylül ayı tüketici güven endek
Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yür
Türkiye'nin son koronavirüs ta
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin son koronavirüs tablosunu açıkladı.
Erdoğan: İl bazında 65 yaş üst
"Maske cezalarının kamu kurumlarında yapılacak işlemler öncesi ödenmiş olması ge
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ’NDE YAŞANANLAR CUMHURBAŞKANIMIZDAN VE YÖK BAŞKANINDAN GİZLENİYORMU?

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ’NDE YAŞANANLAR CUMHURBAŞKANIMIZDAN VE YÖK BAŞKANINDAN GİZLENİYORMU?

  Bu haber 28 Ocak 2020, SALI 04:02:37 eklenmiştir.
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ’NDE YAŞANANLAR CUMHURBAŞKANIMIZDAN VE YÖK BAŞKANINDAN GİZLENİYORMU? Geçtiğimiz günlerde gazetemizde yayınlanan “İLAHİYATÇI REKTÖR ADALETİ!” başlıklı haberde Rektör Prof.Dr. Alim Yıldız yönetimindeki Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 12 Haziran 2018 tarih ve 30449 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Öğretim Üyeliğine Yükselme ve Atanma Yönetmeliği” kapsamında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Senatosunca çıkartılan Yönergenin adamına göre uygulandığı duyumları almıştı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Geçtiğimiz günlerde gazetemizde yayınlanan “İLAHİYATÇI REKTÖR ADALETİ!” başlıklı haberde Rektör Prof.Dr. Alim Yıldız yönetimindeki Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 12 Haziran 2018 tarih ve 30449 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Öğretim Üyeliğine Yükselme ve Atanma Yönetmeliği” kapsamında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Senatosunca çıkartılan Yönergenin adamına göre uygulandığı duyumları almıştı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde 30 puan alamayan bazı Dr. Öğretim üyelerinin sözleşmeleri yenilenmeyerek (Fen Fakültesinde görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Halis Marşan) gibi bu Yönerge uyarınca görevlerine son verilen mağdur edilen ve hukuk yoluna giden akademisyenlerin bulunduğu bilgisine ulaşılmıştı.

Ancak,

İlahiyatçı Rektör Prof.Dr. Alim Yıldız’a oy vermiş, ekibinde yer alan, Divriği Meslek Yüksekokulunda Müdürlük yapmış olan Eğitim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Sebahattin Kartal’ın  mevcut Yönergeye göre, geçen yıl SCI, SCI-Exp, SSCI, AHCI ve ESCI indeksleri tarafından taranan dergilerde yayımlanan tam makale v.s olmadığı ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme / Atanma Başvuru ve  Değerlendirme Yönergesi’ne uygun yayın yapmadığı ve Doktor öğretim üyelerinin yeniden atanmaları için ekte linki bulunan “Öğretim Üyeliği Kadrolarına Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri ve Puan Tablosu”nda belirtilen alanlardan A maddesi kapsamında en az 1 yayın yapmış olmak şartıyla toplamda 30 puan’ı olmayan, tekrar atanma şartlarını yerine getiremediği için çare bulunmuş yeni bir ilan verilerek görev süresinin bitmesine kısa bir süre kala istifa ettirilip fakülteden bir MYO’ya yeniden ilan verilip, müracaat şartları sağlanarak alınmıştır.

Yönerge için: http://www.cumhuriyet.edu.tr/userfiles/Atama.pdf

Görevine son verilmesi  veya emekliliğini istemesi gereken  öğretim üyesinin göreve devamı için bir çare bulan üniversite yönetimi, bir öğretim üyesi kadrosunu zayi etmiş, taze bir kana, genç bir akademisyene,  başarıları ile  Yüce  Devletimize belki büyük fayda sağlayacak  bir bilim insanına verilmesi gereken akademik kadroyu başarı gösteremeyen 60 yaş civarındaki  bir yandaşına peşkeş çekmiştir.

Yeni bir ilan verilerek Eğitim Fakültesinde akademik başarı gösteremeyen mezuniyeti ve doktorası alan dışı olan Dr.Sebahattin Kartal, Sağlık Hizmetleri Meslek Yükselokuluna atanarak sözleşme yapılmış ve 3 yıllık iş garantisi daha verilmiştir.

 

Yaşı 60 civarında olan Dr.Sebahattin Kartal yaş haddini (67 yaş) dolduruncaya kadar Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde çalışmaya devam mı edecektir?

Tekrar  Rektör olarak atanma olasılığı Üniversite üst yönetim  ekibi, Genel Sekreter vekili  ve Rektör danışmanları’nın uygulamamaları ile  yok edilen Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Alim Yıldız ve yönetim kadrosunun görev süresi bitmeden yasal olan ama  etik olmayan akademik ahlaka uymayan uygulamalara devam edeceği izlenimi uyandırmakta ve Sivas’ta son yerel seçimlerde Ak Partinin %20  oy kaybının ve insanların dindarlara bakışının değişmesinde, başarısız ilahiyatçı rektör imajının büyük bir rol oynadığı dillendirilmektedir.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
Barış
Görevlendirmeler.
Haddinnen fazla uygun olmayan yerlere görevlendirmeler yapılıyor.


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.