Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
İletişim Başkanlığı, 'bölünmüş
İYİ Partili Aytun Çıray, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'na 'bölünmüş Irak
Bakan Koca koronavirüs güncel
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin 6 Temmuz 2020 koronavirüs güncel veril
Sivas'ta toplu açılışlar yasak
Sivas Valiliği, Covid-19 tedbirleri kapsamında toplu açılış organizasyonlarının
Çoklu baro sistemi teklifi TBM
Düzenlemenin perşembe günü Meclis Genel Kurulu'nda ele alınması bekleniyor
Sosyal medya düzenlemesi için
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın masasında sosyal medya düzenlemesi için iki form
İŞTE ÜNİVERSİTEDE NEPOTİZM VE NEMALANDIRMA KOKAN BİR HİKAYE!

İŞTE ÜNİVERSİTEDE NEPOTİZM VE NEMALANDIRMA KOKAN BİR HİKAYE!

  Bu haber 03 Subat 2020, Pazartesi 03:40:12 eklenmiştir.
İŞTE ÜNİVERSİTEDE NEPOTİZM VE NEMALANDIRMA KOKAN BİR HİKAYE! KPSS’ye girmeden devlet memuru olan ve rektörle aynı soyadı taşıyan yakın akrabası Zafer Yıldız, Alim Yıldız’ın Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde rektör olması ile birlikte Bilgi İşlem Daire Başkanlığı emrinde altyapıda çalışırken Sosyal Bilimler Enstitüsü Sekreteri atanmıştı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KPSS’ye girmeden devlet memuru olan ve rektörle aynı soyadı taşıyan yakın akrabası Zafer Yıldız, Alim Yıldız’ın Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde rektör olması ile birlikte Bilgi İşlem Daire Başkanlığı emrinde altyapıda çalışırken Sosyal Bilimler Enstitüsü Sekreteri atanmıştı.  

Rektör müdahalesi iddiaları sonucu  Sendika başkanı olan bu kişi Yönerge ihlali sonucu lojman tahsisi yapılmış ve daha sonra YÖK tarafından lojmandan çıkartılmıştır.

Dayı oğlunu, Baldızını güvenilir eleman kontenjanından Rektörlükte görev almalarını sağlayan, tezli yüksek lisansı Alim Yıldız‘ın Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü döneminde, Doktorayı Alim Yıldız’ın Rektörlüğü döneminde birçok kişiye nasip olamayacak şekilde tez elden bitirmiştir.

Şimdi soralım:

Kadro sıkıntısı olmadan Eğitim Fakültesine öğretim üyesi olan bu kişinın bu yükselişi ve diğer konular tamamen tesadüf mü?

2020 Bahar Yarıyılında Eğitim Fakültesi nde Pedagojik Formasyon da Zafer Yıldız’a “Eğitim Bilimlerine Giriş” ve "Eğitim Psikolojisi" dersi vermesi için görevlendirme yapılmıştır.

Zafer Yıldız önlisans okurken mi,  lisans tamamlarken mi, yüksek lisans yaparken mi, yoksa doktora yaparken mi bu dersleri almıştır ki, bu dersleri verme yetisine sahip olmuştur?

Yoksa

Amaç

Birazda formasyon ders ücretlerinden  nemalandırmak mı ?

2020 BAHAR YARIYILI PEDAGOJİK FORMASYON DERS PROGRAMIETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
kibiratör
okul arkadaşları
sadece akrabalar değil, okul arkadaşları da bu ballı dönemden nasiplendi.lise arkadaşı Erdal KARAKAŞ üniversite hastahanesi kan alma bölümünde memur iken Alim Yıldız tarafından hafik meslek yüksek okuluna fakülte sekreteri yapıldı. oradan merkeze şube müdürü. kardeşi Hamdi KARAKAŞ ta şarkışla Myo dan görevlendirme ile merkeze, oradan da ışık hızıyla eğitim fakültesine. şukur ki ahiret var
Nurettin
Atamalardan Sorumlu Rektör Yardımcısı
Bu Kişi Rektörün YİĞENİ , Alim YILDIZ Rektör Olunca İlk İşi ZAFER i SENDİKA BAŞKANI Seçtirmek Oldu. Eğitim Bir Sen Üniversite Şube Başkanı Olduktan Sonra ZAFER İçin KARİYER Yapmanın Yolları Açıldı. Artık ZAFER Sadece Kendisi Değil Çevresinde ki Arkadaşları da KARİYER Basamaklarını TIRMANMAYA Başladılar. İlk Nasibini Alan Kendi Gibi Bilgi İşlem Daire Başkanlığında Görev Yapan TEKNİK Personel Olan İbrahim YILMAZ oldu. İbrahim BESYO Sekreterliğine Atandı Bunu Diğerleri TAKİP Etti. SÜRGÜNLER Başladı SÜRGÜN Edilenlerin Yerine Hemen ZAFER in Yakın bir Arkadaşı atandı. ZAFER in Üniversitedeki ÜNVANI , İdari Personelin SÜRGÜN ve ATAMALARINDAN Sorumlu REKTÖR YARDIMCISI. Zafer İşaret Ediyor Hakan YEKBAŞ ta İCRA Ediyor.
.....
....
Buda birşey mi? Ne tatliya ne tuzluya karismayan cırcır bey daire başkanı olmuş.bunu da haber yapın egemen gazetesi. Gerçi sizde habercilik yapıyoruz diyip bakalım işinize gelen haberimi yapıyorsunuz anlamış oluruz.
Barış GÜNDAŞ
Görevlendirmeler.Atamalar.
Bu üniversiteye acaba hiç nüfettiş gönderiliyor mu acaba akşama kadar usulsüz görevlendirme, yok atama o zaman bu siyaset ner de alın görevden gitsin çok zor yerine adam bulmak.o işi herkes yapar yeter ki temuz süt emsin allah korkusu olsun.Ne ayipnbir şey Devletin GAZİSİ ile görüşmeyen bu hain zihniyeti bu makamı kim verir acaba.
Yorumcu
Haberde eksik var
Gazeteniz biraz araştırma idi sayın rektörün her ay 29.000 (yirmisdokuz bin ) TL, dekan vekilinin ise 13.000 (on üç bin ) TL aylık ek ücreti sadece formasyondan aldığını da görürlerdi. Formasyonu Milli Eğitim Bakanına rağmen nasıl devam ettiği sanıyorsunuz.


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.