Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Betboo yeni adresi
Korkutan koronavirüs mezarlığı
Bursa’da koronavirüste yaşanan ikinci dalgayla birlikte ölüm sayısı arttı. Ekipl
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Kor
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğ
Kılıçdaroğlu esnafa böyle sesl
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adana'da Esnaf Buluşması'nda konuştu. Kılıç
''Koronavirüs aşısı herkese üc
HDP dün komisyonda koronavirüs aşısının ücretsiz olması için önerge verdi. Önerg
Her iki sağlıkçıdan biri aşı o
CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanı için ayla
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNE SON SIRALARDAN AKADEMİSYEN ALINDI

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNE SON SIRALARDAN AKADEMİSYEN ALINDI

  Bu haber 08 MAYIS 2020, Cuma 06:16:06 eklenmiştir.
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNE SON SIRALARDAN AKADEMİSYEN ALINDI 1 Mayıs 2020 tarihli haberimizde Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde 30 Nisan tarihinde açıklanan Öğretim Görevliği ve Araştırma Görevliği alımı için Ön değerlendirme sonuç listesindeki tüm isimler yıldızlanarak yani gizlenerek ilan edildiğini duyurmuştuk.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Büyük ses getiren haberimiz sonrası, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Yönetimi alelacele bu ön değerlendirme duyurusunun altına  "6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereği kişisel veriler yıldızlanarak ilan edilmiştir" ifadesi düştüğü görülmüştü.

Rektör Prof.Dr. Alim Yıldız yönetimindeki Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Devleti, Hukuku, şeffaflığı yok sayan birçok uygulama ile tarihe geçtiği devam ederken, 4 yıldır uygulanmayan bu son bahanesi de bardağı taşıran son damla olmuştu.

Dün açıklanan kesin değerlendirme sonuçlarına göre, son sıradalar da ve geri sıralarda yer alan adayların kesin değerlendirme sonucu sınavı kazandıkları görülmüştür.

Akademik camiada en dikkat çeken ve son sıra olan 10 sıradan Rektör Alim Yıldız’ın görev yaptığı Fakülte olan İlahiyat Fakültesi, Temel İslam Bilimleri Bölümü Kelam Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi alımı olmuştur.

http://www.cumhuriyet.edu.tr/dosyaduyuru/22568_ilahiyat_fakultesi_kesin_degerlendirme_sonuc_duyurusu_icin_tiklayiniz.pdf

Yine dikkatten kaçmayan ve Üniversite içerinde büyük bir huzursuzluğa, homurdanmaya neden olan Genel Sekreter vekili olan Hakan Yekbaş’ın görev yaptığı Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Eski Türk Edebiyatı Anabilim Dalına ön değerlendirme sonucu 9. sıradan alınan Araştırma Görevlisi de tuzu biberi olmuştur.

http://www.cumhuriyet.edu.tr/dosyaduyuru/22568_edebiyat_fakultesi_kesin_degerlendirme_sonuc_duyurusu_icin_tiklayiniz.pdf

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde 2016-2020 tarihleri arasında ilkler hız kesmeden  yaşanmaya devam ederken, Rektör Alim Yıldız’ın fakültesine ve Genel Sekreter vekili Hakan Yekbaş’ın görev yaptığı bölüme son sıralardan Araştırma Görevlisi alınan bu 2 kişinin kim olduğu, kimin nesi veya akrabası, yakını olduğu Sivas Kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Cumhuriyet Üniversitesi camiasında birçok akademisyen ve idari çalışan;  “yeter artık bunların uygulamaları bizleri siyasi iktidardan, Cumhurbaşkanımızdan uzaklaştırdığı gibi dinden soğutmaya başladı, bunların yatacak yeri yok” gibi ifadelere yer veriyor.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
Dımdım58
zurna ali
Bahsettikleri orhan denen herifin birde amca oğlu ali tatar var. ali'nin taciz ettiği kız öğrencileri olayları anlatsalar roman olur. Bu olayları ordaki bütün hocalar biliyor.
spor58
Hepsi Doğru
Orhan tatar için yazdıkları doğrudur. BESYO'da müdür iken almadığı eş,dost,akraba kalmamıştı.. En önemliside Zırıl Murat'ı kuzenini alması karşılığı araştırma görevlisi olarak alıp her zama yaptığı gibi başka unv. gönderdi. Diğer araştırma görevlilerine bu imkanı tanımadı.. Bu Şovenist herifin yaptıkları saymakla bitmez...
Zaralı veysel
Zara veysel dursun yüksek okulu
Bu yüksek okulun Bankacılık Finans bölümü için özel şart konularak arş. gör. ilanı çıktı. Ne alakaysa,Ekonometrici şartı konuldu. Sınavda adaylar içinde mezuniyet notu en düşük olan sadece 50 nin üstünde not almış ve kazanmış. 1. Bu bölüm ekonometriciyi ne yapacak, 2. Bu alınan kimin yeğeni? başka türlü bu mezuniyet puanıyla hiç işi olmayan bölüme giremez. 3. YÖK ne işe yarar? 4. Uzun saçlı okul müdürü bu işin neresinde?
Hepsi
Vasıfsız
Rektöre abi diye hitap eden bir genel sekreterden hangi profesyonel yöneticilik başarısı bekliyorsunuzki.
Raşit
Dün,Bugün,Yarın
Düne bakın kimler fakülte mezunu olmadan Hoca yapılmış...akademik kadrolara atanmış.. Çapsız adamlar..
mulayim
eskiler ve yeniler
Serdar mercan kangaldan getiren kim once nereye sınav açıldı sonra nereye gönderildi... Orhan tatarın yaptıkları amca kızı,baldız,tuncelinden dost,hacettepe unv. arkadaşın bimem nesi başka saymakla bitmez.. şimdi umudu bunlar gider ben rektor olurum... Bu serdarın ne olduğunu dünya alem biliyor cebindeki ıslak imzalı kağıtı kim verdi ... birileri serdara haddini bildirecek şu oğlunun mahkemesi bitince anlar adam çok kızgın kendini zor tutuyor yakında görür.. Beyler dün sizler başkalarının hakkını yiyordu bu gün sizin hakkınız yeniyor eee bunlar karşılıklı ... yakında hepiniz defolup gideceksiniz ahiret herkese .... ölümde var..
Kaan
Başlık yok
Yüksekokul sekreterleri Haşim duman, Hüsamettin Karahan ve Bahri var sonradan müdür yaptılar.. hak ettiği bunlar aldığı paralar helal mi sormak lazim

Ahirette elimiz hepinizin yakasında..
Yıllardır çalışıp çabalayıp yoklukla kaç tane üniversite bitirdim, yüksek lisansımı yaptım, nağmerde hiç bir zaman minnet etmedim.Gelin görün ki; bu şekilde ağası yada paşası olan herkes bu üniversitede hiçte hak etmediği yerlere geldi.Bizler ise bakıp izlemekten ötesine geçemedik yıllarca adaletsiz tutumlarını. Şimdi soruyum bu insanların mevkii ve makamlarıyla övünen akrablarına, yakınlarına sizinde vicdanınız rahat mı, gerçekten inanıyor musunuz bunların elbet bir gün hesabının sorulmayacağına??
Alim ile hakan
Muaviye ile yezit
Alim Yıldız ve Hakan Yekbaş, biri muaviye digeri yezit. Liyakata bakmadan en baba yerlere getirdiginiz çapsız adamlarınız siz gidince ne hale dusecekler merak ediyorum. Ozellikle hakan yekbas efendi girdigin kul hakları ahirette boynuna dolansin, hakkımız haram zıkkım olsun sana
Ne kadar ayıp
Başlık mı
Hiç utanma arlanma yok mu acaba hiç mi yüzleri kızarmıyor bu müslüman diye geçinenlerin biz işsizlikten kırılıyoruz bazılarının çocukları 2-3 görevi birden yapıyor haram zıkkım olsun Allah burnunuzdan fitil fitil getirsin inşallah
Mağdur olan kişi
Şu mübarek ayda ve zor günlerde yapilmamaliydi
Sınava girenlerden biri de benim kesinlikle beklediğim puan gelmedi. Bir dumenlerin döndüğü belli ancak insan kendi eliyle ateşini hazırlamaya bu kadar meraklı olmamalı. Alacaklari o para helal mi olacak kesinlikle hayır. Bu işin peşine düşülmeli arkasi birakilmasin lütfen. Haksizliklar giderilmedikce kurumlara olan saygi vs kalmayacaktır. İnsanlar şu korona zamanlarinda yasak vs varken düştü yola sinava geldi kimsenin emeği bu kadar kolay ezilmemeli çiğnenmemeli!
Az kaldı
Son çırpınışları
Son olarak 2 Mayısta çıkan ilandaki Teknoloji Fakültesindeki ilanlara dikkat etmek gerekir. İmalat Mühendisliği Bölümüne, Otomotiv Mühendisliğinde görev yapan doçent 5 yıl ilgili alanda çalışması gerekirken. Rektör torpili ile İmalat Mühendisliğinden kadro açılıyor. Yine aynı bölüme öğretim üyesi kadrosu Enerji Anabilim dalına, 3-4 yıldır aynı bölümde asistan doktor olarak bekleyene değil, otomotivde Serdar Mercanın torpili ile Otomotiv Mühendisliği asistanına açılıyor. Kul hakkında son vakada bu.
Hesap gunu gelecek
Atesiniz bol olsun
Isimlerin kim oldugu er gec ortaya cıkacak. Hak etmeyenlere kadro tahsis eden rektor,ulkeye ihanet etmektedir.sehre ihanet etmektedir. Universiteye ihanet etmektedir. Universite ogrencilerine ihanet etmektedir.hak ettigi halde goreve gelemeyen kisiye ihanet etmektedir.


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.