Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Betboo
Kadın Anestezi Teknikeri Evind
Sivas’ta 2 çocuk annesi Numune Hastanesi personeli evinde ölü olarak bulundu. Si
Eşine özel kadro açan Rektöre
Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ, eşi için kişiye özel bir ilan yayınl
Tabip odalarından Bakan Koca'y
Türkiye’de ‘normalleşme’ dönemi ile birlikte vaka sayıların tekrardan artış yaşa
Çin yeni virüse karşı uyardı:
Çin’de keneden bulaşan SFTS virüsünün yeni ve öldürücü bir salgına yol açtığının
Sivas'lı Polis kalp krizi geçi
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde görevi başında kalp krizi geçiren 32 yaşındaki p
24 ADAY BAŞVURDU, AMA EN DÜŞÜK ALES VE YABANCI DİL PUANINA SAHİP ADAY KAZANDIRILDI

24 ADAY BAŞVURDU, AMA EN DÜŞÜK ALES VE YABANCI DİL PUANINA SAHİP ADAY KAZANDIRILDI

  Bu haber 09 MAYIS 2020, Cumartesi 02:02:55 eklenmiştir.
24 ADAY BAŞVURDU, AMA EN DÜŞÜK ALES VE YABANCI DİL PUANINA SAHİP ADAY KAZANDIRILDI Gazetemizin ortaya çıkardığı, kamuoyunda büyük infiale neden olan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesine son sıradan alınan akademisyen olayı Ulusal Basında tüm ayrıntıları ile gündeminde yer almaya başladı. memurlar.net haberine göre, "Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi araştırma görevlisi alımına başvuran adaylar sınavda şaibe olduğunu iddia ediyor. 24 adayın başvuruda bulunduğu ilanda 14 aday eksik belgeden elendi. Giriş sınav sonucunda ise en düşük ALES ve yabancı dil puanına sahip aday ise kazanan olarak açıklandı" denildi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Kelam Anabilim Dalında istihdam edilmek üzere 1 (bir) adet araştırma görevlisi alımı, 13 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.

Söz konusu ilana başvuracak adaylarda; "İLAHİYAT YA DA EŞDEĞER BİR FAKÜLTE MEZUNU OLUP KELAM BİLİM DALINDA TEZLİ YÜKSEK LİSANS YAPIYOR OLMAK." şartı aranmıştır.

Araştırma görevlisi kadrosuna yapılan başvurular sonucunda, 30 Nisan 2020 tarihinde Üniversite ana sayfasından ön değerlendirme sonuçları ilan edilmiştir. (Ulaşmak için TIKLAYINIZ.)

Ön değerlendirme sonuçlarını incelediğimizde;

-Araştırma görevlisi kadrosuna toplam 24 kişinin müracaat ettiği,

-Son sıradaki adayın puan sıralamasına (Kişinin ALES'i 74, yabancı dil puanı 61) göre bakıldığında normalde sıralamaya girebilecek durumda olan birçok adayın ONAYSIZ EVRAK, EKSİK EVRAK, EKSİK BELGE gibi çeşitli nedenlerle sınava alınmadığı,

-Elenen adayların puanlarına bakıldığında, ALES puanı 86, dil puanı ise 96 gibi çok yüksek puanlı adaylar olduğu,

Görülmektedir. Toplamda 10 kişi "Hak Kazandı" olarak ilan edilmiştir.)

Bunun üzerine, devam eden durum sonucunda 06 Mayıs 2020 tarihinde giriş sınavı yapılmıştır. Bu sefer, giriş sınav sonuçlarına baktığımızda; (Ulaşmak için TIKLAYINIZ)

-Diğer yüksek puanlı adayların ONAYSIZ EVRAK, EKSİK EVRAK, EKSİK BELGE gibi elenmeleri sonucu, 69 toplam ortalama puanıyla 10 uncu sıradan sınava giren adayın, araştırma görevlisi sınavını kazandığı,

-Sınava giren diğer 7 adayın 38 ila 12 gibi çok düşük seviyede puan aldıkları,

Anlaşılmaktadır.

Yukarıda özetlediğimiz duruma bakıldığında sınava giren adayların bize gelen soruları üzerine kendisi de İlahiyat Fakültesi Profesörü olan Rektör Alim YILDIZ'a aşağıdaki soruları yöneltmek istiyoruz:

1- "ONAYSIZ EVRAK, EKSİK EVRAK, EKSİK BELGE" açıklamaları ile ön değerlendirmede elenen adaylara yönelik olarak hangi belgelerinin bu şartları taşımadığı doğrudan yazılarak kişilerin iyi yönetim ilkeleri çerçevesinde aydınlatılması ve bilgilendirilmesi daha uygun olmaz mı?

 

 

 

2- Bir ilahiyat öğretim üyesi olarak yüksek puanlı bu kadar adayın ne olduğu belli olmayan şartlardan dolayı elenmeleri sizleri üzmüyor mu?

3- Giriş sınavından bir adayın en yüksek puanı alıp diğer adayların çok düşük puanlar alması sınavın ölçme yönteminde bir gariplik olduğu hissini sizde de uyandırıyor mu?

4- Adayların bu sınavda şaibe olduğu iddiaları doğru mudur?

5- Bu sınavı iptal edip kadroyu yeniden ilan ederek adaylara yeni bir başvuru şansı vermek ister misiniz?ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
Fenasi
Kerim
Sizlere Harvard Üniversitesine akademik personel alımına ilişkin bir hikayeyi okumanız için yazıyorum. Hardvard Üniversitesi akademik personel alımı için ilana çıkıyor ve 3 kişi başvuruyor. Başvuruculardan biri ön elemelerde eleniyor. Geriye kalan iki kişi arasından birini seçmek için Üniversitede Jüri oluşturuluyor ve jüri bu iki adayı sırayla mülakata alıyor. Adaylardan biri Jüri başkanının önceden yandığı referanslı biriymiş. Diğerininse bilimsel çalışmalarından başka bir referansı yokmuş. Başkan dışındaki diğer jüri üyeleri referanssız adayın alımı konusunda eğilim gösterince Jüri başkanı, üyelerin alımkar olduğu adayın eşcinsel olduğunu dolayısıyla bu durumun Üniversitenin itibarı açısından hesaba katılması gerektiğini dile getirince diğer üyelerde bu durumda başkanın işaret ettiği aday lehine oy kullanmışlar ve başkanın işaret ettiği aday işe alınmış. Bir süre sonra elenen aday Jüri üyelerinden birinden gerçeği öğrenmiş. Bunun üzerine hakkında yapılan suçlamayı içine sindiremediğinden arkasına not bırakarak intihar etmiş. İşe alınmayan kişinin intihar haberini alan jüri başkanı pişmanlık duyar ve kendini Papazın yanında bulur. Papaza günah çıkarmak istediğini beyan eder. Papaz, Jüri başkanına içerisi kuş tüyü dolu bir yastık almasını ve bir tepeye çıkıp yastığı rüzgara doğru savurmasını söyler. Başkan, çaresiz denileni yapar ve Papazın yanına gelir. Papaza sorar: şimdi affoldum mu? Papaz bu sefer Başkana şimdi aynı yere git ve rüzğara doğru savurduğun yastığın tüyleri topla der. Ve hikaye burada sona erer. Kusura bakmayın biraz uzun oldu ama okumaya hatta paylaşmaya değer anlamlı bir hikaye.
Ayaklar başlarda
K
Hastanede idari yönetici diye bir element uydurdular. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Düz memurdan müdür, ilkokul, lise mezunu adamlardan şef icat ettiler. Konuşmayi bilmeyen bozuk şiveli müptezel adamlar sorumlu oldu, amir oldu. Hastane başmüdürlük makamında bir hemşire oturuyor. Makamlar ünvansız, liyakatsız kişilerle dolduruldu. Hay maşaallah alim efendi, hakan efendi sorarım size. Babanızın şirketini yönetiyor olsaydınız böyle vasıfsız adamlara yetkiler verirmiydiniz?
iyi öğrencii
sağol rektörüm
sayın rektörüm teşekür ederim ben hayatımd dersçalışmayan kopya ve hocalarla iyi muhabet kurarak okulu geçtim... en son marifetimizi sana söylüyeyimde mutlu ol... 13 arkadaş mevlana cad.. bir internet kafeden toplu olarak sınavlara girdik hepsinden başarılı olduk bütün arkadaşlar adına sana teşekür ederiz darısı gelecek yıllara...


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.