Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Betboo yeni adresi
Merak edilen soruya KRT'de yan
Ahmet Davutoğlu; KRT'de Saygı Öztürk ve Elif Doğan Şentürk'ün sorularını yanıtla
Sivas DEVA Partisi İl Yönetici
Sivas Deva Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr.Metin Erol 29 Ekim Cumhuriyet
CHP’li Karasu’dan 29 Ekim mesa
CHP Parti Meclisi Üyesi ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, 29 Ekim Cumhuriyet Ba
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 29 Eki
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ülkemizde adalete olan susuzluğu, Cumhuri
BAŞKAN BİLGİN’İN CUMHURİYET BA
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutl
Sivas İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleşti...

Sivas İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleşti...

  Bu haber 16 Ekim 2020, Cuma 19:55:33 eklenmiştir.
Sivas İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleşti... İl Koordinasyon Kurulu'nun 4. Toplantısı ve İl İdare Şube Başkanları Toplantısı gerçekleştirildi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken katıldı.

Oda çalışmaları ve koordinasyon gereken konular hakkında bilgi veren Başkan Eken, şehirde yürütülen çalışmalardan ötürü tüm kurumlara teşekkür etti.

Sivas’ta 2020 Eylül ayında ihracatta Yüzde 41’lik artış yaşandığını ifade eden Başkan Eken, “Sivas’ta ihracatta geçen yıl Eylül ayı ile bu yıl Eylül ayı verilerine göre Yüzde 41 artış yaşandı. Geçen sene 6 milyon civarında olan ihracatımız bu yıl Eylül ayında 10 milyon dolar civarına çıktı. OSB’de sizin (Vali Salih Ayhan) başkanlığınızda yürüttüğümüz yönetim kurulunda tahsis ettiğimiz arsaların, yeni yapılan fabrikaların istihdamın artması ile ihracatın artması büyük göstergedir. 1.Organize Sanayimizde yerimiz kalmadı. Demirağ Organize Sanayi Bölgesinde 2. yer tahsisi yaptık, 3 ve 4. firma ile de görüşüyoruz. İkinci, üçüncü fabrika derken yeni yatırımlar geliyor. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim etsin, hep birlikte Sivas’ı hak ettiği yere taşıyacağız” dedi.

Başkan Eken, esnafların zor bir süreçten geçtiğine vurgu yaparak şunları kaydetti; “Esnafımız, tüccarımız zor bir dönemden geçti. Ama yavaş yavaş azalıyor. Allah devletimizden razı olsun. Ben Cumhuriyet Üniversitemize teşekkür etmek istiyorum. Üniversitede bulunan esnafların, kapalı olandan kira almayıp, açık olanlarından ise yüzde 50 kira talebi vardı. Rektörümüze söyledik vakıf kiracılarına da bunun uygulanmasını talep ettik. Sağ olsun bütün vakıf kiracıları da kapalı olanlardan kira almıyorlar ve diğerlerinden Yüzde 50 alıyorlarmış. Teşekkür ediyorum kendilerine. Diğer kamu kurumlarımızın da özellikle Vakıflar Bölge Müdürümüzde burada diğer yerlerinde aynı hassasiyeti göstermesini, genel brüt bazında esnafımızın tüccarımızın en zor geçtiği dönemde yanlarında olmalarını tekrar rica ediyoruz.”

Sivas TSO tarafından yapılması planlanan Fuar Alanı hakkında yer tahsisini beklediklerini dile getiren Başkan Eken, “Bu anlamda Çevre ve Şehircilik Müdürümüz burada, Belediye Başkan Vekilimiz burada. Fuar alanı sözü verdik, fuar alanı yapacağız. Mevcut yeri Üniversitemize verdik inşallah güzel bir üniversitemiz olacak. Bu yeni fuar alanında Sivas'ın tanıtımı için,2021 yılında fuarlar yapmak için oda adına yapacağımız alanı Şehircilik Bakanlığımızdan yer tahsisini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Eken, Yüksek Hızlı Tren Çalıştayının Aralık ayında gerçekleştirileceğini belirterek, tüm paydaşların yer alacağı geniş katılımlı bir çalıştay olacağını ve ilgili kurumların Yüksek Hızlı Tren konusunda eksiklerinin giderilmesinin planlandığını söyledi.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.