Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
403 Forbidden

403 Forbidden


openresty
Fabrikada çıkan yangında 2 kiş
İstanbul Tuzla'da yanan et üretim fabrikasındaki yangının söndürülmesinin ardınd
Helikopter kazasında şehit ola
Helikopter kazasında şehit olan 11 asker için Elazığ Havalimanı'nda uğurlama tör
ABD tahvil faizleri yeniden ar
ABD'deki 10 yıllık tahvil faizlerinin bu akşam itibariyle yeniden yükselmesi son
Elazığ 8. Kolordu Komutanı, he
Bitlis'te düşen helikopterde şehit olanlardan birinin Elazığ 8. Kolordu Komutanı
Erdoğan'dan Bahçeli'ye sürpriz
Cumhurbaşkanı AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet B
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti

  Bu haber 19 Subat 2021, Cuma 13:21:18 eklenmiştir.
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti Destici ve Kılıçdaroğlu görüşme sonrası kameraların karşısına geçti, açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı. Gündemlerinde yeni Anayasa ve Gara operasyonu vardı. Kılıçdaroğlu sorular üzerine Erdoğan'a da cevap verdi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. Destici, "CHP'nin Anayasa çalışamasına katkı yapmasını önemsiyoruz" dedi. "Kimse burada oy hesabına girmesin" diyen Destici, "Tüm güçlerle Gara'ya ortak bir operasyon düzenleniyor. Önemli olan niyettir. Arzu ederdik ki kahramanlarımız şehit olunmadan alınsın. İki bakanımız PKK'nın uzantısı HDP'nin olduğu Meclis'te ne kadar bilgilendirebilecekler? Ha Kandil'deki Karayılan ha Meclis sıralarında oturan kara çıyan, ha Duran Kalkan ha Pervin Buldan..." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, "Akli bali olan herkes bilir ki; burada bir başarısızlık vardır. Başarısızlığın faturasının emri verene kesilmesi gerekir. 13 şehit var, bunu başarı diye yutturmaya çalışıyorlar. Ne yaparsa yapsınlar inandığım yoldan, 13 şehidimizin hakkını hukukunu hayatımın son anına kadar savunacağım. Kendi ülkesi için hayatını veren insanların sorumluluğunu birilerinin üstlenmesi gerekiyor" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde devletinde devletini beceriksiz diye suçlayan ikinci bir cumhurbaşkanı oldu mu? Devleti yöneten kim? Kılıçdaroğlu mu?" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a cevap:

Kullandığımız dil devletin diline uygundur, sarayın diline uygun değildir. Biz terör örgütünün reklamını yapmak zorunda değiliz, Türkiye'nin birliğinden, bütünlüğünden yanayız.

Ben soru sordum, kimseye hakaret etmedim. Ben sadece soru sordum. Ben sokaktaki vatandaşın sormasını istediği 5 soruyu sordum. Ben demiyorum; Erdoğan diyor, "başarısız olduk" diyor. Biz de sorumlusu kim diye sorduk? Meksika'ya gidip başka Türkiye'de başka konuşamazsınız. En tepedeki kim? Erdoğan, sorumlusu da odur.

Erdoğan, 'rehşn' lafını kullanmıyor, 'esir' lafını kullanıyor. Ben desem kim bilir ne olurdu?

Akli bali olan herkes bilir ki; burada bir başarısızlık vardır. Başarısızlığın faturasının emri verene kesilmesi gerekir. 13 şehit var, bunu başarı diye yutturmaya çalışıyorlar.

Ne yaparsa yapsınlar inandığım yoldan, 13 şehidimizin hakkını hukukunu hayatımın son anına kadar savunacağım. Kendi ülkesi için hayatını veren insanların sorumluluğunu birilerinin üstlenmesi gerekiyor.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Şehitlerimiz hepimizin şehidi. Bölücü terör örgütünü hep beraber kınamalıyız. Bölücü teör örgütüne söylenmesi gereken her şey söylenmiştir. Devletin diline uygun. MSB bölücü terör örgütü der, biz de kullanıyoruz. Bölücü terör örgütünün reklamını yapmak zorudna değiliz.  Başarısızlık var. Erdoğan söylüyor. Terör örgütü rehin alıyor. Erdoğan esir diyor. Ben esir deseydim kim bilir neler olurdu. 17 Şubat sayın Erdoğan açıklama yapıyor: Operasyonun sorumlusu cumhurbaşkanından bakanlarından elbette Türkiye Cumhuriyeti'dir. 

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde devletinde devletini beceriksiz diye suçlayan ikinci bir cumhurbaşkanı oldu mu? Devleti yöneten kim? Kılıçdaroğlu mu? Ben olsam sorumluluğu alırım. Derim ki; Bir talimat verdim olmadı. 16 şehit içi görevimden ayrılıyorum.

Başarısızlık vardır. Dillendiren de Sayın Erdoğan'dır. Başarısızlığın faturasını bana değil talimatı verene çıkartacaksınız. Talimatı kim verdi? Ben 5 tane soru sordum. Niye bu kadar alındılar? Cevabını da hala almış değilim. Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan bütün vatandaşlarımız, gaziler, şehitler için sordum. 

Bu soruların yanıtını bulamadığım için cevabını bekliyorum. Hakaret etmesin, cevap versin. 5 buçuk 6 yıldır bunlar ellerinde. Çıksın anlatsınlar. Bölücü terör örgütü tutuyor ellerinde. Siz İstanbul seçimlerinde gittiniz bölücü terör örgütü başından mektup aldınız. Neden aynı kişiden 13 kişiyi bırakın diye bir çağrı mektubu istemiyorsunuz? Sorularımın cevabını istiyorum. Hakaretler geliyor arka arkaya.

16 şehidimizin hakkını ve hukukunu hayatımın son anına kadar savunacağım. Bu ülkede insanlar kolay yetişmiyor. Kendi ülkesi için hayatını feda insanların sorumluluğunu birilerinin üstlenmesi lazım.

Destici'nin açıklamalarından öne çıkan satır başları:

Bizim bugünkü ziyaretimizin ana meselesi yeni anayasa konusu. Biliyorsunuz sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye'nin artık yeni bir anayasa yapması gerektiği noktasında bir çağrı yaptı. Biz bu çağrıyı olumlu ve samimi bulduğumuzu ifade ettik. Türkiye'nin 80 darbecilerinin yaptığı anayasadan kurtulması gerektiğini söyledik. Bunun herkesin katılımı ile olması gerektiği noktasında Cumhurbaşkanı'nın hassasiyetini doğru buluyoruz. 

Türkiye Senedi-i İttifak'tan bu yana anayasa yapmış ya da anayasa yapmaya çalışmış ama maalesef bu konuda Türkiye'yi uzun yıllar taşıyacak, toplumun hepsini kucaklayan bir anayasa yapamamışız. Bunu yapabiliriz. 

Rahmetli Bülent Ecevit, 1980 anayasası yapılırken kendisi cezaevinde olmasına rağmen, "Anayasanın içinin demokratik olduğu kadar yapılış şeklinin de demokratik olması önemli." demişti. Usulü de önemsediğimizi ifade ediyorum. Herkesin kırmızı çizgileri olabilir, bizim de var ama bunları öne koymanın doğru olmadığını ifade ediyorum. Önemli olan bir araya gelip görüşebilmektir. 

Meclis'te referanduma gitmek için 360 sayısı, kabul için 400 gerekiyor. Bu sayılara ulaşılsa bile milletimize götürülmeli ve onayından geçmeli. CHP, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk siyasi partisi. CHP'nin elbette bu çalışmalara katkı vermesi ve içinde olması çok kıymetlidir. Biz arzu ederiz ki bütün siyasi partiler bunun içinde olsun. Sürecin başlaması için siyasetin yumuşaması lazım, buna da katılıyoruz. Bunun sağlanması için, Siyasi Partiler Yasası'ndan başlanabilir. Meclis'teki bütün partilerin katılımı ile bu yasa yapılabilir. Bundan sonra yeni anayasa çalışması başlar ve önce herkes kendi çalışmasını hazırlar. Sonrasında ortak noktalardan hareketle kolaydan zora gidilir diye düşünüyorum. 

Geçtiğimiz hafta İYİ Parti'yi, daha sonra Demokrat Parti'yi ziyaret etmiştik. Bu görüşlerimizi orada da ifade ettik. İnşallah önümüzdeki günlerde ziyaretlerimiz devam edecek. CHP'nin katılımını çok önemsiyoruz. Çalışmalara katkı sunmasını istiyoruz.

Terörle mücadele hepimizin ortak meselesi. Burada asıl olan bu evlatlarımızı, askerlerimizi kaçıran ve öldüren terör örgütüdür. Direk suçlusu ve muhattabı odur. Bu mesele iç siyaset meselesi yapılmamalıdır. ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.