Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

Davutoğlu'dan 'Özdağ'a saldırı
"Ülkedeki olumlu, olumsuz her gelişmenin sorumlusu birinci dereceden Cumhurbaşka
Gelecek Partisi Genel Başkan Y
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a evinin önünde silahlı ve
Kılıçdaroğlu'ndan yeni aşı açı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın daveti üz
WhatsApp ve Facebook'tan Türki
WhatsApp bu sabah Türkiye'deki kullanıcıların uygulama ekranında yayımladığı duy
Fatih Altaylı'dan AKP'li siyas
Habertürk yazarı Fatih Altaylı, AKP MYK'sındaki isimlerin aşı olmasını eleştirdi
DERVİŞOĞLU’nun Rektörü ve Yönetimini çileden çıkartan icraatları!

DERVİŞOĞLU’nun Rektörü ve Yönetimini çileden çıkartan icraatları!

  Bu haber 19 Eylul 2010, Pazar 23:57:37 eklenmiştir.
DERVİŞOĞLU’nun Rektörü ve Yönetimini çileden çıkartan icraatları! Gazetemiz Editörleri Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde geçtiğimiz günlerde yapılan yüksek lisans sınavlarını mercek altına aldı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü açmış bulunduğu yüksek lisans sınavlarını geçtiğimiz günlerde yaptı. Nihayet sonuçları açıklandı. Önceki yıllardan farklı olarak sadece kazanan isimlerin ilan edilmesi nedeniyle meydana gelen şüphe üzerine gazeteci olarak sınavlarda başarılı olan isimlere bir göz attık, bazı soy isimlerin tanıdık olması şüphemizi artırdı ve bu isimleri araştırdık. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcı Doç. Dr. Fatih DERVİŞOĞLU' nun kızının da Eğitim Bilimleri, Eğitim Programları ve Öğretim bölümünde yüksek lisans sınavında başarılı olması üzerine durumu kontrol etmek için bir Eğitim Fakültesi çalışanına ulaştık.

Edindiğimiz bilgiler şüphemizde ne kadar haklı olduğumuzu ortaya koydu. Neden diye soracak olursanız; Çünkü Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Sayın Canan Koç’ un kendisine yapılan baskılara boyun eğerek Gökçe DERVİŞOĞLU' nun sınavda başarılı olmasını sağladığı iddialarına ulaşılmıştır. (Gökçe DERVİŞOĞLU 'nun ALES notu ise sadece 76,477 olmakla beraber, ALES 2010 Bahar Sınavı? oysa sınava giren bazı öğrencilere ulaşabildik ve çok daha yüksek ALES puanlarına sahip olduklarını bildirdiler) diğer jüri üyesi olan ve ilkeli duruşu ile tanınan Sayın Suna KÜÇÜK' ün itiraz etmesi nedeniyle ile tüm Fakültede konuşulan bir kavganın yaşanmasına neden olduğu, bu kavgadan sonra da Sayın Canan Koç’un Bölüm Başkanlığından istifa etmek zorunda kaldığı duyumlarına ulaşılmıştır.

Sınavı kazanan diğer adayların ise alınan duyumlara göre birisinin Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Babacan’nın eşinin olduğu, bir diğerinin ise Eğitim Fakültesinde görevli Yrd.Doç.Dr. Ahmet Turan Orhan’ın olduğunu öğrendik! Şimdi! Soruyoruz?

Neden sınav sonuçları alınan puanlarla ve yapılan değerlendirmelerin ışığında açıklanmadı?

Daha Yüksek puan aldığını iddia edenlerin şikayetlerinin değerlendirilmediği ve sınav sonuçlarına ilişkin listenin 2 veya 3 kez değiştirildiğine dair duyumlar doğrumudur? Daha önceki dönemlerde bu sınavlar kamera gözetiminde yapılıyormuydu yapılmıyormuydu?

Şeffaflık ilkesine olan bağlılık nerede kaldı? Alınan duyumların doğruluğu kanıtlanırsa?

Cumhuriyet Üniversitesinin hali ile Eğitim Fakültesi başta olmak üzere haklarında birçok şaibe ve suçlama bulunan diğer birimlerin haklarında soruşturma açılacak mıdır?

Sorularımızı sorduk! Şimdi bir gazeteci olarak merak ediyoruz?

Ulaştığımız bilgiler ve duyumlar ışığında Eğitim Fakültesi Dekanı ve Rektör bu iddialar hakkında nasıl bir açıklama yapacak.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
Kartal Müfreze
Yazık
Bende Cü eğitim fakültesi mezunuyum diğer üniversitedeki öğretim görevlileri yaptıkları çalışmalarla anılırken ve iftihar edilirken ve basında yaptıkları çalışmalar konuşulurken bizim sözde öğretim elemanlarımızın yaptıkları iltimaslarla anılması gayet üzücü ve eğitim ile Yanyana gelmez olgulardır.
misafir
yıl olmuş 2016
Bu haber 2010 da eklenmiş yıl olmuş 2016 ve f.dervişoğlu hala profluğunu yapmakta. Aynı adaletsiz tutumuyla hemde. Bu üniversite camiiasında olayların üstü nede güzel örtülüyor. Akademisyenlerin seçilirken ne kadar dikkatsiz davranıldığını bugünlerde o kadar iyi görüyoruz ki. Bu üniversite adı kirlenmesin diye nelerin üstünü örtmedi. Halada üstünü örtmeye devam ediyor.
gggggggg
ilahi adalet
dervişoğlunun adını gmrdüğüme neden şaşırmadım acaba? tam 3 sene finalde bütte kağıt okumadan öğrenci bırakan bir eğitimci. kağıda bakmak için yanına gittiğimde de çok bile vermişim çık odadan diyecek kadar terbiyeli!!! evet dervişoğlunu sahneye alalım lütfen ve mazeretlerini dinleyelim!!!
eski mezun
iftira atma
bundan 8 yıl önce kendisi bir konuşmasında aramızda geçen konuşma bu başka akademisyenler için ben onların nasıl yükseldiğini bilirim hep aynı tez konusunu alıp çıkar ilişkileri sonucunda bu günlere gelenler onlar şimdi konuşma sırası kimde acaba sayın dervişoğlu onlara kaç tane makaleleri var derdiniz sizin var muhtemelen bundan sonrada olacak konusu yüksek bir ihtimalle iltimas nasıl yapılır olur...
faruk hoca
atamasını yaptırmak için...
faruk hoca kendini seçtirmek için cumhurbaşkanlığı ile arasına kimleri koymuş. demek ki faruk beyin kendiside sayın cumhutbaşkanından torpilli...
NEVZAT BEY
KİMİN TORPİLLİSİ
DEMEK Kİ BAKANDAN TORPİLLİ OLUNCA!... BUNUN ADI TORPİL DEĞİL, ATAMA OLUYOR!
cCc hahaha cCc
Torpil
Torpille gelen,torpille alır..
marx
...:)
tam fatih dervisoğluna yakısan bir harekettir üniversitede derslere giderken tüyleri kabaran dervisoğlu bakalım ne kılıf uyduracak bu olanlara tabiki sadece üstünü kapatacaktır bu köhne zihniyetler bilim yuvasını sermaye yuvasına ceviren bu zihniyetler günü geldiginde bu ülkenin gelecegi olanlara nasıl hesap verecekler cok merak ediyorum...
nihal atsız
ekibini kuran ekibiyle gider
bunlar önceden de olmuşdu şimdide kılıfına göre oluyor.sihirli bir el oyunlarını bozdu.. arasdırırsanız ulaşmak kolay olsa gerek. fakulte bölümleri sendikalara göre bölüşdürülmüş gibi sanki. isim vermeye gerek yok ayıp da. eleşdiriyorsak gelin hep beraber bu kahpe zihniyet için savaşalım. top sakallı ince bıyıklı vs ile direk elenenler oluyor şükür ki bi önceki zihniyetin pis kalıntıları cılızlaşdı ama hala bu durumdaki oylamayla adil olunamaz. alese dile çalışın siz gelin. en zoruma giden de yüzde yetmiş oy alan zihniyete hakaret edilmesi, ergenekon zihniyetinin alkışlanması, ülkücü de sosyalist de aynı kefede eğitimde diğerler kısık, MİLLİ SAVUNMA BAKANIMIZA SESLENİYORUM.Bu siyaset yapan akademisyenleri yök aracılığıyla İİBF kaydırılmasını..Bu rektör reislerinn yanında belediye başkanmz gibi süklüm püklüm oturuyo bari gider ayak birşeyler usulzuce yapılmasa..
DOĞAN
Şahin rumuzluya cevap
ŞAHİN rumuzlu arkadaş!!! Mustafa ARIKAN'ın kızının adı Ebru olmadığı gibi hiçbir akrabalığı da YOK.Önce bunu öğren.Sadece ARIKAN soyadı ONA AİT DEĞİL. Aynı senin soyadından başkalarında da olduğu gibi...Yalan yanlış yorumlar yapma.
vatandaş
iftira atmak da günah değil mi
bu kadar iftira olmaz
Neyzen
İlginçtir
Dil sınavı nasıl geçilmiştir ? Yıllarını çalışmaya veren, mesleğine harcadığı zamanın on katını sınava harcayan insanlar yeterli notu alamazken, her yaptıkları işte şaibe olanlar nasıl olur da sınav Sivas'ta yapılmaya başlandıktan sonra patır patır doçent olmaya başlamışlardır ? Bu işin şifresi de ne ola ki ?
abdal
İlginç
okuduklarım beni çokk şaşırttı.. ne derece doğrudur.. Üniversite gibi aydınların olduğu bir kurumda bu kadar karanlık iş olur mu?
serahsi
şaşırmayın
bu olanlar hep normal yahu bakın bunları yapanlar hiç utanıyormu demekki anormallik haksızlığa uğrayanlarda onun için bu uygulamanın sahipleri gündemden düşmemek için sürekli benzer olayları tekrarla gündemde kalmayı başarıyorlar ne demişler kork allahtan korkmayandan utan kuldan utanmayandan
kul himmet
NE DESEK BOŞ
DERVİŞ BEY İYİ BİR İNSAN YALNIZ TEMASTA OLDUĞU KİŞİLER BU ÜNİVERSİTENİN EN ATİPİK İNSANLARI...ÖRNEK Mİ ZATEN BİLİNİYORLAR...ONLAR KENDİLERİNİ BİLİRLER...SÖZÜM ONA AĞIR ABİLERİMİZ...
ŞAHİN
Hu devriş malı götürmüş
böylesi şahsiyetsiz adamları kapının önüne kayacaksın bunun okuttuğu öğrenciden ne hayır gelir ebru arıkanda torpilli babası üniversitede meslek yüksek okulunda sekreter yalakanın biri Mustafa Arıkan
asker
ayıptır, günahtır...
BEYLER NE OLUR BİRAZ KENDİNİZE GELİN. BU VURDUMDUYMAZLIK, UMURSAMAZLIK, ALDIRMAZLIKLA NEREYE VARILACAK. BU İŞVEREN GÖRÜNTÜSÜNDEN VE TEK KARAR VERİCİ SURETİNDEN SIYRILIP BİR KENDİNİZE GELİN LÜTFEN. ÜNİVERSİTE BİR İŞVEREN PERSONELİN TÜMÜDE İŞCİ GÖRÜNÜMÜNDE. HİÇ KİMSE HUZURLU DEĞİL. İNSANLARA BİR DOKUN BİN AH İŞİT. PERSONELİ, TEKNİKERİ, HEMŞİRESİ, AKADEMİSYENİ, ASİSTANI...HERKES MUTSUZ. NE OLUR İNSANLARI MOTİVE EDİN. HUZUR DOLU BİR ORTAMDA ÇALIŞMA OLANAĞI TANIYIN. KARARLARA KATIN, BEN İSTEDİM OLACAK ŞEKLİNDE BİR YAKLAŞIM DOĞRU DEĞİL. BUGÜN ÜNİVERSİTEDE VE BİR ÇOK BÖLÜMDE HAKİM OLAN TAVIR BEN İSTEDİM YAP, BEN İSTEDİM OLACAK. BİR ÇOK ANABİLİM DALI BAŞKANI ADETA HÜKÜMRANLIĞINI İNSANLARA KABUL ETTİRME ÇABASINDA. PERSONELİNE İNSANCA HİÇ BİR DAVRANIŞ YOK. AZARLAMA, KIZMA, ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERME, TEHDİT ETME. ÇALIŞAN BÖYLE BİR DURUMDA NASIL KURUMU BENİMSER VE MOTİVE OLARAK ÇALIŞIR. LÜTFEN O İNSANLARIN YERİNE KENDİNİZİ KOYUN. İNŞAALLAH HER ŞEY DÜZELİR.
warrior
insan üzülüyor...
ÜZÜNTÜ VERİCİ ŞEYLER BUNLAR. ALLAH MERHAMET VE HAKKANİYETTEN İNSANI MAHRUM ETMİŞŞSE İŞLER KÖÖTÜYE GİDİYOR DEMEKTİR. BİRAZ ADİL OLUN YETER. TABİİ BUNLARA GÖZ YUMANLARDA ASIL HATA. BENİM ADAMIM SENİN ADAMIN SONUCU BU İŞLER OLUYOR. YA ADAMI OLMAYAN ONUNDA ALLAHI VAR. İNSAN BİRAZ DÜŞÜNÜR.
öğrenci
kazanmamam için bunu yaptılar
eğer bana mülakat veya yazlıda sadece 1 puan daha fazla verselerdi, yani 40 değil 41 verselerdi 3 kişinin önüne geçip kazanabiliyordum.doğmamış çocuğumun hakkı haram olsun
c.ü bu yıl mezun olan bir öğrenci
kul hakından bahsedenler... bunlar mı?
bn 4 yıl bu üniversitede egitim aldım ve bu yıl mezun oldum. sınav esnasında hocaların odasına gittim mülakatın yazılı kısmını değerlendiriyorlardı bnim 3 yıl desrlerime giren sayın canan hocam yazılı kağıtlarını islerin yazılı oldıgu alanı kapatmayark okuduğunu gördüm. yani kısaca isimlere göre puanlama yoluna gidiyorlardı zaten bir günde acıklanması gereken sınav sonuçunun iki gün sonra acıklanması sahibe olacagını sinyallerini vermişti. arkadaşimin başvurusu için ordaydım arkadaşim 3.37 diploma notu aleste 71 küsür olmasına ve en önemli sivasta bölümü 3 le bitirmesine rağmen sınavda başarısız gösterildi. şimdi soruyorum? kendi yetiştirdikleri ögrenciyi ve bölümü 3 lükle bitiren bir öğrenci alammakla kendilerini ne duruma koyuyorlar bunlar daha konuşulacak cok şey var aslında ama zamanım yok yazmaya. çünki o okulda bn 4 yılımı gecirdim sayın fatif hoca bir dönem boyunca gelmeyen arkadaşlarımızı geciriyordu sorduğum da ise kendisi şu cevabı vermişti. onun ayrıcalıgı var demişti.şimdi yine soruyorum aynı sınıfta okuyon öğrencilerim bir birinden farkı ve ayrıcalığı ne? hende bir denem boyunca derse gelmeyen bir öğrencinin her gün desrlerine giren bir öğrenciden ne ayrıcalıgı var...... aman keşke hepsini yazabilsem yazıklar olsun ki fatif hoca,canan hoca gibileri bu ülkede ve en önemlisi üniversite de öğretmenlik yapıyor... ama suç onların degil onları buraya getirenler de ...... ama bir gün bizim konuşma hakım olsa herşeyi anlatmaya hazırım ......
MURAT
REZALET
BEN 83,796 ALES VE 75 DİPLOMA NOTU İLE BAŞVURDUM ARKADAŞLAR BU HAKSIZLIK GİDERİLMESİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPALIM
almiraaa
şeffaf idarecilik mi??? hadi orrdaann....
her yerde her zaman... aynı düzenbazlık... yapacak bişey yok demekten başka pek de yapacak bişey söz konusu değil.... ne yani?? kaç kere bu tarz haberler yapıldı... hangisinde sonuç değişti ki? eminim yine yeni yeniden değişmeyecek, ve bu hep böyle sürüp gidecek... birkaç üniversite haricinde... "mülakat" sözcüğüne dikkat çekmek istiyorum... ne zaman mülakat sözcüğünü duysak artık milletçek midemiz bulanmaya başladı... söz konusu lisansüstü alımlarında da malesef ki mülakat sözcüğünü duymuştuk.... mülakat=torpil.. bu hep böyle oldu, ben de yüksek lisansa kabul edildim ancak; herkesin ales üds ve okul not ortalaması açık bi şekilde tek tek yazıldı. mülakat olması güzel bişeydir... insanların mesleki bilgileri kadar kendilerini ifade etme biçimleri de önemlidir... ama lütfen artık bizi mülakattan soğutmayın, sayın dervişoğlu!!!.. ve diğer sayın...........
ANTİBUS
BİRAZ VİCDAN...
hacı hacıyı mekkede hoca hocayı tekkede deli deliyi dakkada tanır...ALLAH VİCDAN, AKIL VE ADALET DUYGUSU VERSİN...
NE DİYELİM
ÜLKEMİZE
SİVASIMIZA ÜNİVERSİTEMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN
aburşu
nasıl derviş
dervişoğlu olmayan aburşu, türk olmayan türkçü, dilsiz doçent, daha neler neler:)
12 EYLÜL MAĞDURU \"HAYIRCI\"
BU ABURŞU DEĞİL Mİ?
Dün imamdı şimdi eğitimcimi olmuş hayırlı olsun diyelim. Bunlar ne akar ne kokar kardeşim. Ne bekliyordunuz? Memlekete hizmet mi? Bunların eline ileride öğretmen olacaklar kaldıysa bu memleket 50 yıl geriye gider. Allah ıslah etsin ne diyeyim.
AMERİKALI MEMLEKET SEVDALISI
ALLAH BELALARINI VERSİN
BU GİBİ SAİBELİ DURUMLAR GÖSTERİYOR Kİ ÜNİVERSİTEDE TERS GİDEN DAHA DOGRUSU BU GİBİ BELGELERE VE BİLGİLERE DAYANAN GÖRSEL OLAYLAR BELGELİYOR Kİ BU KURUMUN BAŞI VE KICI BULUNMAMAKTADIR. YADA DAVUL BİRİDE TOKMAGIDA BASKASINDA. ALLAH MEMLEKETE YARDIMCI OLSUN BU DURUMUN OKYANUS ÖTESİ İLE BAGLANTISI OLSAYDI BENCE BU SEKİLDE GELİSMEZ HAKKANIYETLİ OLURDU.MEMLEKETE SELAMLAR.
HAYIRLI İŞLER
Niye garipsiyorsunuz?
Bu Fakültenin dekanı yokmu? Yok bu fakültenin dekanının kim olduğu belli! Rektörde seyretsin dursun. Ülkücü camiada sevilmeyen silikler gelmiş bir yerlere çöreklenmiş, şimdide cemaatcilerle işbirliği içerisinde. Okyanus ötesi sevdalılar ile işbirliği içersindeler bu da geleceği şimdiden şekillendiriyor. Beyler efendiler uyanın artk şimdi dilsiz doçent olanlar yarında süresini doldurmadan profesörde olurlar. buda benden bir tüyo olsun bakalım anlayan anlar...

ABURCUBUR
Evet efendiler, bunlar ülkücüyüm diyerek gezen şekil yapan mitinglerde sadece boy gösteren zihniyetin eseridir. Bu gibilere yol verirseniz olacağı budur.Rektör bey daha yaşayıp göreceğin çok şey var bekle gör.Zararınız bu memlekete başka kimseye değil. Bunların hesabı mutla sorulacaktır.


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.