Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

Sivas Baskanlar Kurulundan inc
Sivas Baskanlar Kurulundan inceleme
Benzine de tarihi zam
Benzine de tarihi zam
Sivas Numune Hastanesi kantin
Sivas Numune Hastanesi kantin ihalesi kime verilecek?
Fatih Altaylidan bomba istifa
Fatih Altaylidan bomba istifa iddiasi
Motorine bu gece yeni bir zam
Motorine bu gece yeni bir zam bekleniyor
DEVA PARTİSİNDEN CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ İLE İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMA...

DEVA PARTİSİNDEN CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ İLE İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMA...

  Bu haber 24 Haziran 2021, Persembe 13:01:45 eklenmitir.
DEVA PARTİSİNDEN CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ İLE İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMA... Deva Partisi Sivas İl Başkanı Serdar İNCE açıklama yaparak; Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde bazı bölümlerin kapatıldığını duyurdu.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başkan İnce’nin iktidar partisi milletvekilerine, ticaret ve sanayi odasına ve üyelerine ders niteliğindeki açıklaması büyük yankı yaratırken; “Sivas ekonomisi ve sosyal yaşantısı ile memur ve öğrenci şehridir. Ticaretin çok gelişmediği, iktidarın başta teşvikler noktasında verdiği sözleri tutmadığı şehrimizin ekonomisi, genel anlamda memurlara ve üniversite öğrencilerine bağlıdır” dedi.

İnce açıklamasının devamında;  “Bunun yanında üniversitenin yetişmiş akademik kadrosu şehrin düşünen fikir üreten sosyal hayata katkı sunan yüzünü de teşkil etmektedir. Öğrencisi sosyal hayatın can damarıdır.

YÖK’ün aldığı kararlar ile üniversitemizde bazı bölümler kapatılmaya başlamıştır. Üniversitemizin Maden Mühendisliği ve Gıda Mühendisliği Bölümleri yakın zamanda kapatılmıştır. Bunun devamında Çevre Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Harita mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Nano Teknoloji Mühendisliği gibi bölümlerin de kapatılacağı duyumları gelmektedir. İlerleyen süreçte Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği Ve Elektrik Elektronik Mühendisliği hariç tüm bölümlerin de kapatılacağı konuşulmaktadır.

Kapatılan ve kapatılacak bölümlerde, alanında yurt içinde ve yurt dışında eğitimine devam etmiş, kendi alanında yetkin öğretim kadrosu atıl hale gelecektir. Devletimizin uzun yıllar maddi manevi emek vererek yetiştirmiş olduğu nitelikli eğitim kadrosu heba edilecektir. Üniversitenin bu alanlara oluşturduğu teknik alt yapı atıl hale gelecektir.

Buradan başta iktidar Milletvekillerimiz olmak üzere şehirde yaşayan bizler olmak üzere üniversitemize sahip çıkmamız gerekmektedir. Geçmişte yeni yurt yerlerinin seçiminin yanlışlıklarının bedelini ödeyen ve ödemeye devam eden şehrimiz, ikinci bir darbe daha almak üzeredir.

Konunun muhatapları ve ilgilileri ile acil toplantı yapılarak, her geçen gün kapanan bölümleri ile kan kaybeden üniversitemizin yeniden yapılanması noktasında çözümler üretmeliyiz. Bu bölümlerdeki yetişmiş kadroların daha verimli hale gelmesi için üniversite içinde alternatif ihtisas enstitüleri veya ortak çalışma alanları oluşturulmalıdır. Bölüm kapatmak yerine bu bölümleri tercih edecek öğrencilere, cazip gelecek tercih sebepleri sunulmalıdır. Geçmişte jeoloji mühendisliğini tercih eden öğrencilere burs verilmişti, kapatılması düşünülen mevcut bölümlere de bu yöntem uygulanabilir.

Ticaret ve sanayi odamıza ve üyelerine de bu konuda büyük görevler düşmektedir. Başta Organize Sanayii Bölgesinde faaliyet gösteren işletmeler olmak üzere üniversitemizle entegre iş alım garantili öğrenci yetiştirme olanakları sağlanabilir. Cumhuriyet Üniversitesi mezunu mühendislere istihdamda öncelik verilebilir.

Geçmişte iktidar milletvekillerimizin ve bakanlarımızın ilgisizliği ve sahipsizliğinden kapatılan dikimevi taşınan bölge müdürlüklerini kaybettiğimiz gibi, üniversitemizi de kaybetmemeliyiz.1974 yılından bu yana gerek şehir halkı olarak gerekse üniversitemizin değerli rektör ve hocaları ile emek emek büyüttüğümüz üniversitemizi devletimizin yanlış eğitim politikaları sonuçlarına kurban etmemeliyiz.

Başta üniversite rektörümüz olmak üzere değerli öğretim üyelerine her türlü desteği vererek üniversitemizi, ülkemizde tercih edilen, yetiştirdiği öğrencileri ile gerek kamuda gerekse özel sektörde tercih sebebi haline gelen bir eğitim yuvası haline getirmeliyiz” ifadelerine yer verdi.ETKETLER : deva partisi, serdar ince,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!
AYHAN ÖNDER
BU REKTÖRLE BU KADAR OLUR...
Tıpçı ya da mühendis kökenli bir rektörümüz olmadığı için ancak bu kadar olurdu zaten. Vizyon bu kadar. Tıp fakültesini adeta budayan; Sivas lıyı Kayseri ve Malatya ya mahkum eden rektör şimdi de mühendisliği bitirmeye çalışıyor. pozitif bilimleri adeta Sivas'tan kazımak isteyen İLAHİYATÇI rektör; İLAHIYATÇI rektör yardımcıları, İLAHIYATÇI rektör danışmanları ,İLAHİYATÇI genel sekreter vb... el birliği ile Cumhuriyet üniversitesinin sonunu hazırladılar. Yakında sadece ilahiyat fakültesi ve meslek yüksek okulundan oluşan butik bir üniversite olmamız an meselesidir. Kayseri Tıpçı rektörleri sayesinde Covid aşısını geliştirdi, biz ilahıyatçı zihniyetle gölet, kaldırım taşı, sazan balığı ile uğraşmaya ve çevre illere komik hale düşmeye devam edeceğiz. Mahir Ünal ve Yekta Saraç eliyle atanan Rektörümüz Sivasımıza hayırlı olmaya devam eder inşallah...


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
sanalbasin.com üyesidir
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.